En Çok Şikayet Edilen Akıllı Telefon iPhone 5

En Çok Şikayet Edilen Akıllı Telefon iPhone 5

We Are Social isimli analiz şirketi başta Twitter olmakla birlikte blog ve forumlar üzerinden cep telefonları hakkında yapılan yorumları derledi ve ortaya ilginç sonuçlar çıktı.

En Çok Şikayet Edilen Akıllı Telefon iPhone 5

We Are Social isimli analiz şirketi başta Twitter olmakla birlikte blog ve forumlar üzerinden cep telefonları hakkında yapılan yorumları derledi ve ortaya ilginç sonuçlar çıktı. We Are Social’a göre 2012 yılında resmiyet kazanan ve piyasaya sürülen iPhone 5 için yapılan her 5 yorumdan biri olumsuz. Kullanıcıların en çok şikayette bulundukları konu ise harita servisi. Daha önce Google Maps Harita Servisi kullanan iPhone’lardan farklı olarak 5 serisi Apple Map’le görücüye çıkmıştı. Bolca yanlış konum bilgisi ve kötü uydu görüntüleri ile eleştri alan Apple 1 hafta sonra kullanıcılarından özür dilemek zorunda kalmıştı. iPhone 5′e önceki iPhone’lardan farklı şarj soketi konulması, çekilen fotoğraflarda renk bozuklukları meydana gelmesi ve telefon kasasında kısa sürede meydana gelen aşınmalar ise diğer eleştri konuları arasında gözlemlendi.
Şikayet mahiyetindeki yorumlar Galaxy S4 için %11, Lumia 920 için %15, BlackBerry Z10 için ise %18 oranında.

En Yenilikçi Akıllı Telefon Galaxy S4

Telefonların yeni özelliklerine dair yorumların da dikkate alındığı araştırmada S4′ün göz takibi ile çalışan uygulamalarının büyük beğeni aldığı görüldü.Galaxy S4 hakkında derlenen yorumların %56′sında yenilikçi özelliklerin konuşulduğu görülmüş. Bu oran Lumia 920 cephesinde %37, iPhone 5′te %29, BlackBerry Z10′da %27 seviyesinde.
Ancak araştırma iPhone 5′in aldığı eleştrilerin yanında hala kullanıcılar tarafından en iyi akıllı telefon olarak görüldüğü sonucunu da ortaya koydu.