Facebook’ta İleti Paylaşmak Paralı Hale Geliyor

Facebook’ta İleti Paylaşmak Paralı Hale Geliyor

Hiç şüphesiz Facebook dünyanın bir numaralı sosyal paylaşım sitesidir. Aktif 900 milyon kullanıcısı ile ulaşılması güç bir rakamla rakiplerine fark atmış durumdadır.

Hiç şüphesiz Facebook dünyanın bir numaralı sosyal paylaşım sitesidir. Aktif 900 milyon kullanıcısı ile ulaşılması güç bir rakamla rakiplerine fark atmış durumdadır. Hal böyle olunca Facebook, site ve ürün tanıtımları gibi pek çok reklam geliri ile ciddi kazanç sağlamaktadır.
Facebook, kazanç ve karlarını arttırabilmek adına yeni bir servisini bu kez ücretli olarak kullanıcılarına sunmaya hazırlanmaktadır. Bu uygulama ile Facebook’ta ileti paylaşan kullanıcılar hedef alınmaktadır.

Normal şartlar altında kişi tarafından paylaşılan ileti, kişinin tüm arkadaşları tarafından görülemez iken; kişinin belli bir ücret ödemesi halinde iletinin tüm arkadaş listesine ulaşması sağlanacaktır. Uygulamanın beraberinde bazı sakıncalar da getirmesi muhtemeldir. Örneğin; spam olan bir ileti herkesin ana sayfasında gözükebilir. Bu ihtimal de kullanıcıları tedirgin etmektedir.
Bu uygulamanın ne zaman hayata geçirileceği ve uygulamadan faydalanmak isteyen kullanıcıların ödeyecekleri miktarlar henüz belli değildir.